Ćwiczenia służb Świdnika i Lublina na lubuskim porcie lotniczym.

Ćwiczenia służb Świdnika i Lublina na lubuskim porcie lotniczym.

30 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Świetna inicjatywa lotniska w Lublinie, które wraz ze służbami ze Świdnika zorganizowały ćwiczenia przygotowujące do awarii samolotu podczas lądowania do portu lotniczego.

Ćwiczenia służb Świdnika i Lublina na lubuskim porcie lotniczym.

Nieopodal Świdnika w pobliskiej miejscowości Lublin miały miejsce ćwiczenia przygotowujące do krytycznych okoliczności, w zorganizowanych akcjach przygotowawczych wzięły udział pracownicy ze świdnickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i ratowników medycznych ze Świdnika oraz tutejsze odpowiedzialne za bezpieczeństwo w porcie lotniczym służby pogotowia ratunkowego i Państwowej Straży Pożarniczej. W całym przedsięwzięciu lotniska w Lublinie brały udział również funkcjonariusze komendy policji.

Ćwiczenia służb ze Świdnika i Lublina polegały na okolicznościach, w których samolot podczas zbliżania się do ziemi ulega awarii w konsekwencji czego, zaczynają z niego wypływać płyny i paliwo samolotowe. Akcja trwała około dwóch godzin — zaczęła się w poprzedni piątek w godzinach porannych, a zakończyła w okolicach godzin wczesno-południowych.
Przeprowadzana akcja przygotowawcza była zgodna ze wszystkimi aspektami prawnymi kraju oraz zasadami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i formalnościami lotniska w Lublinie. Wszystkie szczegóły były dopięte do jak najwyższego poziomu, by całość wyglądała jak najbardziej realistycznie, lecz ćwiczenia były całkowicie bezpieczne i nie stanowiły dla nikogo zagrożenia. Służby ratunkowe i pracownicy portu lotniczego w Lublinie zyskały ogromną dawkę teorii połączoną z praktycznymi czynnościami.

Ćwiczenia w porcie lotniczym miały na celu przygotowanie do niechcianych awarii i sytuacji krytycznych, które mogą się wydarzyć podczas lądowania samolotu i nauczyć współpracy służb ratowniczych podczas tego typu okoliczności. Kolizje lotnicze, mimo iż są bardzo rzadką przypadłością, są mimo wszystko prawdopodobne, więc należy mieć w uwadze takie zagrożenie. Ćwiczenia odpowiednio przygotowały wszystkie służby do niechcianych sytuacji mogących wydarzyć się na lotnisku. Był to świetny pomysł tak by sztaby Świdnika i Lublina były wyszkolone i wiedziały czego unikać i co robić w danej sytuacji zależnie od stopnia zaawansowania awarii lub problemu.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Agencja pracy Tymczasowej Lublin

0 0 votes
Daj ocenę