Co to jest sumowanie? I jak rozpoznać suma online

Co to jest sumowanie? I jak rozpoznać suma online

21 sierpnia, 2022 0 przez Prezydent Portalu

Naciągacze miłośni byli, są i będą. Kontakt z takim osobnikiem nie zawsze kończy się na złamanym sercu. Zobacz jak rozpoznać suma w sieci.

Dosłownie ryba kot to zróżnicowana ryba płetwiasta, która ma rozróżnialne brzany, które wyglądają jak wąsy kota. Ale w przenośnym świecie sum to coś zupełnie innego… i są szanse, że słyszałeś już o tym terminie. Niezależnie od twoich poglądów na tę sprawę, bycie sumem jest straszliwie niemoralne, okrutne i złośliwe. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się bliżej terminowi „łowienie sumów”. Co to jest, skąd wzięło się określenie „połowu sumów” i jak rozpoznać oznaki potencjalnego suma online. Czemu? Ponieważ nikt nie jest odporny na zastraszanie lub oszustwa online.

 

Co to jest sumowanie?

 

Catfishing to sytuacja, w której ktoś online udaje kogoś innego. Ta osoba, znana jako „sum”, użyje fałszywych zdjęć, a czasami przybierze zupełnie inną postać, aby znaleźć przyjaciół lub romantycznych partnerów , aby nękać, przekręcać, wyłudzać, a nawet zemścić się. Najsmutniejsze jest to, że łowienie sumów stało się ogromnym trendem, ponieważ bezpośrednio odwołuje się do emocji. Sum użyje słów afirmacji lub wyrazi głęboką miłość do osoby, którą łowi, pozostawiając ją, by poczuła się potrzebna, doceniana i pożądana. Nie tylko to, ludzie rozwijają się, gdy mają powiązania społeczne. Wiązanie ma wiele pozytywnych korzyści, takich jak sygnalizowanie mózgowi uwalniania hormonów dobrego samopoczucia, takich jak oksytocyna. Z tego powodu często są to osoby samotne i/lub owdowiałe lub te, które mają lęk przed przywiązaniem, które są bardziej podatne na sumy.

 

Skąd pochodzi termin „sum”?

 

Cóż, dokument z 2010 roku zatytułowany Catfish przyglądał się młodemu mężczyźnie, który został romantycznie oszukany przez kobietę, która stworzyła fałszywy profil  na Facebooku. Termin „sum” został użyty w tym filmie dokumentalnym, aby opisać fałszywą osobę, ponieważ jest to od dawna znana opowieść, że rybacy wysyłali sumy z dorszem, ponieważ ten pierwszy utrzymywałby drugiego czujność, aktywność i lepszy smak. W ten sposób sum to ktoś, kto uwodziłby innych i udawał, że jest bardziej atrakcyjny, odnoszący sukcesy lub interesujący – jak dorsz pływający z sumem.

 

Jakie są oznaki łowienia sumów?

 

Istnieje wiele sygnałów ostrzegawczych, które mogą pomóc w identyfikacji suma w Internecie. Najważniejsze jest, aby zaufać swojej intuicji i pamiętać, że gdy coś wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, często tak jest.

 

1. Sum unika pokazania twarzy

 

Jeśli od jakiegoś czasu rozmawiasz z kimś online, ale odmówi on przeprowadzenia z Tobą rozmowy wideo lub połączenia głosowego, może to być sum. Często sum poda kilka skomplikowanych wymówek, dlaczego nie mogą z tobą rozmawiać na czacie wideo. Niektórzy twierdzą, że mają zepsuty aparat lub są nieśmiali.

 

2. Sum ma całkiem nowe strony w mediach społecznościowych

 

Sum (a raczej „dobry” sum) będzie wiedział, że obecność w sieci jest wszystkim. Więc zanim zaczną oszukiwać ludzi w Internecie, stworzą różne konta w mediach społecznościowych, które będą pasować do osoby, którą przyjęli. Z tego powodu, jeśli rozmawiasz z kimś, a wiele jego stron w mediach społecznościowych wydaje się całkiem nowych, może to być czerwona flaga.

 

3. Sum zwykle nie ma wielu znajomych w sieci

 

Jak wspomnieliśmy, sum zwykle tworzy wiele kont w mediach społecznościowych, które są zgodne z ich osobowością suma. Ale ponieważ ta postać nie jest prawdziwa, często nie będą mieć wielu znajomych lub obserwujących na swoich kontach.

 

4. Sum zazwyczaj używa techniki „bombardowania miłości”

 

Miłosne bombardowanie jest formą emocjonalnej manipulacji, w której osoba bombarduje drugą osobę przesadnymi uczuciami, pochlebstwami, prezentami i pochwałami na wczesnym etapie związku. Odbywa się to jako sposób na zdobycie uwagi w nadziei uzyskania kontroli.

 

5. Sum zwykle dużo mówi

 

Wiele osób łowiących sumy będzie próbowało przyspieszyć związek, stale wysyłając wiadomości do swojej ofiary. Obsypują ich miłymi słowami i „bombardowaniem miłości”, starając się jak najlepiej przyciągnąć ich uwagę i miejmy nadzieję, że jak najszybciej przejdą na „następny poziom”.

 

6. Sum może wywierać presję na udostępnianie danych osobowych

 

Nie wszystkie sumy chcą wyłudzić innym pieniądze. Niektóre sumy po prostu szukają towarzystwa lub romantycznego zainteresowania. Jednak gdy łowienie sumów wiąże się z oszustwami, osoba ta może zadać ci wiele pytań na swój temat, jednocześnie niewiele mówiąc o sobie.

 

7. Sum zwykle opowiada skomplikowaną historię o tym, dlaczego nie może cię spotkać

 

Podobnie jak wiele sumów kłamie o tym, dlaczego nie mogą przeprowadzić z tobą rozmowy wideo, oni również wymyślają skomplikowane historie, dlaczego nie mogą spotkać się z tobą w prawdziwym życiu. Mogą powiedzieć, że członek rodziny jest w szpitalu, że ich samochód się zepsuł lub że nagle zachorował.

 

8. Sum zwykle opowiada o wielkim kryzysie, który dzieje się w jego życiu

 

Sum, który ma nadzieję, że wyłudzi ci pieniądze, zwykle opowie ci o wielkim kryzysie, który ma miejsce w ich życiu – kryzysie, w którym potrzebuje twojej pomocy. Na przykład, jak wspomniano powyżej, mogą powiedzieć, że członek ich rodziny przebywa w szpitalu i potrzebuje pomocy finansowej na opłacenie rachunków medycznych. Pamiętaj, że na tym etapie wiele ofiar jest już zaślepiona „miłością”, ponieważ doświadczyły bombardowania miłością, co ułatwia zakochanie się w tego rodzaju historiach.

 

9. Sum może w końcu poprosić o pieniądze

 

Bez względu na przyczynę, gdy ktoś, kogo nigdy nie spotkałeś osobiście, poprosi Cię o dużą lub małą kwotę pieniędzy, jest to ogromna czerwona flaga. I, jak wspomnieliśmy, ta rozpaczliwa prośba o pieniądze często wiąże się z historią o byciu w trudnej sytuacji.

 

10. Sum może skłonić Cię do wysłania prywatnych informacji, zdjęć lub filmów, aby móc ich później szantażować

 

Szantaż polega na tym, że ktoś żąda od kogoś pieniędzy (lub innej korzyści) w zamian za nieujawnianie kompromitujących i/lub szkodliwych informacji lub obrazów. Sum może zdobyć twoje zaufanie, sprawić, że uwierzysz, że jesteście w „związku”, a następnie poprosić o przesłanie im intymnych informacji lub mediów . To sprawia, że ​​wyjątkowo łatwo jest im szantażować Cię w celu zdobycia pieniędzy. Często myślimy, że tylko naiwni lub „głupi” zakochaliby się w sumach. W rzeczywistości sprowadza się to do emocjonalnego uścisku, jaki nakładają na nas ci oszuści. Kiedy jesteśmy zalewani hormonami dobrego samopoczucia, uczuciem bliskości i więzi, trudno jest zobaczyć, co się naprawdę dzieje. Koniec końców, każdy może skorzystać na zachowaniu szczególnej ostrożności podczas surfowania w Internecie lub randek online, ponieważ bycie złym może przydarzyć się każdemu.

0 0 votes
Daj ocenę