Ciacho Moryń

Ciacho Moryń

11 lipca, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Ciacho to podstawowa i pewna z kilku komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim filmie nieco odstaje od tradycyjnego charakteru swojej prace.

Ciacho Czaplinek

Nie porzuca on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż stoimy w działach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest niezwykle ciekawą policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Bardzo łatwo dowiadujemy się kto za tym całym mieszka i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki powód posiadała taż osoba oraz jak dużo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Czaplinek

Komedia z względem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można stwierdzić i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, oraz także każdy bez wyjątku zarabia na konkretną miłość. Przesłanie obecne jest opisane w atrakcyjny, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo zapada w myśl, oraz jednocześnie ich karykaturalność w jawny sposób coraz bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku zaciekawia i działa, że widz w napięciu liczy na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Wydajna i wyjątkowa obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na jakimś plakacie obrazu tego reżysera można zobaczyć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest odtwarzana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi to szczególna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem miłej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zobaczyć aktorkę w bardzo oryginalnych okolicznościach. Z przodzie na chwilę zabiera się ona w wartość prostytutki, później wydaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można dostrzec i dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, iż nie wydaje ona lubej widzów. Nie właśnie odtwórczyni głównej roli zarabia na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to więcej bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dobrymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w istoty Krzysia, bardzo dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zaangażowania. Jedno jest takie: każda z budowie na długo zapada w myśl, a przecież między innymi o to tak w filmach chodzi.

Ciacho Czaplinek

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i doskonałego skupienia. Opowiada ciekawą bajkę w łatwy dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi to film, który warto obejrzeć nawet dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie przyjemny środek na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Czaplinek

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę