Basen Świdnik

Basen Świdnik

21 sierpnia, 2022 0 przez Prezydent Portalu

Świdnickie baseny, czyli gdzie mogą wypoczywać mieszkańcy miasta? Sprawdź, gdzie możesz popływać w Świdniku latem i zimą

Świdniczanie z niecierpliwością oczekują otwarcia nowych basenów, które mają powstać w ich mieście. Jednocześnie mogą korzystać z dotychczasowej infrastruktury. Na szczęście w Świdniku mają gdzie popływać zarówno maluchy, dzieci w wieku szkolnym, jak i dorośli. Może baza baseny Świdnik nie jest zbyt nowoczesna, jednak na razie musi wystarczyć. Spójrzmy na baseny w tej okolicy oraz nowe kompleksy, z których już za jakiś czas skorzystają mieszkańcy miasta!

Pływalnia kryta przy SP Nr 5

Świdnik baseny nie jest zbyt szeroką ofertą, jednak każdy znajdzie coś dla siebie. Przy ulicy Jarzębinowej 6 w Świdniku można korzystać z krytej pływalni należącej do Szkoły podstawowej nr 5. Jest to basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 metrów, na których odbywają się imprezy sportowe, jest możliwość zapisania dziecka na szkołę nauki pływania czy nawet skorzystania z oferty aqua aerobicu dla pań. Świdnik baseny w SP nr 5 to nie tylko oferta dla osób pływających – szkoła umożliwia w określonych godzinach wejścia również dla publiczności. Na terenie basenu znajduje się ponadto sauna, dostępna w środy, czwartki, piątki i niedziele dla osób korzystających z basenu. Świdnik baseny w SP nr 5 to gwarancja stałej kontroli jakości ody – każdy może zapoznać się z jej wynikami. Dzięki temu pływanie na terenie obiektu jest w pełni bezpieczne, zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych. Odnośnie godzin wstępu na basen warto sprawdzać aktualne informacje na stronie internetowej – basen dostępny jest bowiem w różnych godzinach, często mogą wystąpić rezerwacje torów czy imprezy sportowe, dlatego najlepiej jest kontaktować się bezpośrednio z placówką szkoły.

Cennik:

Bilet normalny – 9 zł, karnet na 4 wejścia – 30 zł, karnet na 8 wejść 60 zł
basen + sauna wejście jednorazowe – 14 zł.
Bilet ulgowy obowiązuje od 8 do 18 roku życia – jednorazowe wejście 5 zł, karnet na 4 wejścia – 15 zł, karnet na 8 wejść – 30 zł, basen + sauna wejście jednorazowe – 10 zł.
Dzieci poniżej 7 roku życia mogą korzystać z basenu bezpłatnie, jednak pod opieką dorosłego, który opłacił wstęp na basen.

Kompleks basenów krytych i odkrytych przy ulicy Fabrycznej

Właśnie trwa budowa kompleksu basenowego przy ulicy fabrycznej w Świdniku, na miejscu dawnej pływalni należącej do PZL Świdnik, która została wyłączona z użycia w 2010 roku. Niestety, nie udało się otworzyć kompleksu Świdnik baseny przed sezonem 2018, jak pierwotnie zapowiadano mieszkańcom. Jak na razie budowa trwa, toczą się rozmowy z wykonawcą odnośnie planowanej daty otwarcia kompleksu. Wiadomo jednak, w jaki sposób nowy kompleks Świdnik baseny ma wyglądać.

Mieszkańcy otrzymali już od miasta pierwsze wizualizacje całego kompleksu basenowego przy ulicy Fabrycznej. Budową zajmuje się firma Warbud, która wykorzysta do tego celu nowoczesne technologie oraz ekologiczne źródła pozyskiwania energii. Świdnik baseny to projekt obejmujący kilka nowych obiektów:
Baseny odkryte – wśród basenów zlokalizowanych pod chmurką ma znaleźć się brodzik dla dzieci o głębokości od 0,1 do 0,3 metra. Dzieci będą mogły również bawić się w wodnym parku zabaw o głębokości 0,1 metra, a dla nieco starszych maluchów przeznaczona będzie część basenowa o głębokości od 0,6 do 0,9 metra. Dla zainteresowanych będzie też część rekreacyjna i SPA dla młodzieży oraz dorosłych o głębokości ok. 1,2 metra, wokół której znajdą się leżaki. Będzie to również strefa, w której swój wylot znajdzie 60-metrowa zjeżdżalnia wodna oraz zjeżdżalnia rodzinna. Na zewnątrz znajdzie się również Basen dedykowany do nauki pływania o głębokości od 1,2 do 1,5 metra. Świdnik baseny położone na zewnątrz będą wyposażone w strefę z 5 prysznicami.

Baseny kryte – budynek krytej pływalni ma mieć formę wydłużonego prostopadłościanu z podziemną kondygnacją oraz przeszklonymi ścianami. Dzięki temu kompleks Świdnik baseny będzie prezentował się naprawdę nowocześnie. Na hali z basenami znajdzie się zbiornik sportowo-rekreacyjny o wymiarach 25,00 x 12,50 metrów i głębokości od 1,20 do 1,80 metra. Widownia zlokalizowana wokół basenu będzie mogła pomieścić nawet 70 osób. Co ważne, basen ten będzie posiadał specjalny udźwig, pozwalający korzystać z niecki basenowej również osobom niepełnosprawnym. Kolejnym basenem krytym będzie zbiornik rekreacyjno-szkoleniowy o wymiarach 12,50 x 7,50 metrów i o głębokości 0,60 – 0,90 metra. Na ego terenie znajdą się masażery wodne, kaskady, bicze. Kryty brodzik dla dzieci o głębokości 0,3 – 0,10 metra i wymiarach 9,7 m x 6,40 metrów z pewnością spełni oczekiwania najmłodszych, jak i rodziców. Maluchy będą mogły bawić się wśród tryskających wodą fontann i zwierzątek, które zapewnią świetną zabawę. To nie wszystko w ofercie Świdnik baseny. W strefie krytych pływalni powstanie również okrągły basen SPA o średnicy 3 metrów, całoroczna zewnętrzna zjeżdżalnia czy kompleks nowoczesnych saun. Możliwe, że na terenie obiektu znajdzie się również miejsce na małą gastronomię.

0 0 votes
Daj ocenę