Avia Świdnik, czyli piłka nożna w najlepszym wydaniu. Sprawdź informacje o popularnym klubie!

Avia Świdnik, czyli piłka nożna w najlepszym wydaniu. Sprawdź informacje o popularnym klubie!

21 sierpnia, 2022 0 przez Prezydent Portalu

Avia Świdnik, czyli piłka nożna w najlepszym wydaniu. Sprawdź informacje o popularnym klubie!

Wielbiciele piłki nożnej rodem ze Świdnika mogą podziwiać na boisku swoją ulubioną drużynę. Jest nią Avia Świdnik, która ma wieloletnie tradycje i nie zawodzi swoich fanów. Drużyna avia Świdnik posiada dwa zespoły oraz własne boisko, na którym rozgrywane są mecze. Z pewnością każdy fan tej drużyny śledzi bieżące informacje odnośnie do planowanych meczów – informacje te są udostępnione na stronie internetowej drużyny lub jej fanpage na Facebooku.


Historia klubu

Warto rozpocząć rozważania o drużynie, przytaczając w skrócie jej historię. Avia Świdnik powstała w 1952 roku przy zakładzie WSK Świdnik. Debiut meczowy odbył się 1 maja 1952 roku ze Stalą FSC – mecz okazał się wygrany dla piłkarzy ze Świdnika, którzy zdobyli przewagę 3:2. To właśnie dzień pierwszego rozegranego meczu oficjalnie uznano za datę powstania drużyny piłkarskiej. Avia Świdnik niedługo później uzyskała własny stadion, który otwarto 23 lipca 1952 roku. W pierwszym sezonie klub grał w klasie B i kiedy awansował na wyższy szczebel, przez pewien okres nazywany był jako Stal WSK Świdnik. W 1954 roku wśród pracowników WSK zorganizowano konkurs na nazwę klubu – wygrała opcja Fabryczny Klub Sportowy Avia. Dopiero w 2000 roku klub otrzymał nazwę nawiązującą do tradycji – GPTS Avia Świdnik. Pod koniec 2014 roku powstała spółka MKS Avia Świdnik i przejęła ona klub sportowy – miało to na celu poprawę sytuacji finansowej drużyny.

Klub Avia Świdnik – informacje

Klub Avia Świdnik posiada swój obiekt przy ulicy Sportowej 2. Biuro klubu jest czynne w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 8:00 do 16:00 oraz w środy od godziny 9:00 do 17:00. W biurze można załatwiać sprawy związane z zakupem biletów, akcjami promocyjnymi, marketingiem i obsługą medialną. Istnieje również możliwość spotkania z kierownikiem obiektu czy z prezesem klubu. Avia Świdnik posiada pierwszy oraz drugi zespół – oba prowadzą aktualnie rozgrywki, które na bieżąco może śledzić każdy miłośnik sportu. Warto również dodać, że Avia Świdnik prowadzi aktywny profil na portalu społecznościowym Facebook. Są tam umieszczane aktualne informacje na temat drużyny, rozgrywanych przez nią meczów czy aktualności ze świata świdnickiego sportu. O popularności klubu świadczy już sama liczba „polubień” strony, których na chwilę obecną jest blisko 2,5 tysiąca.

Drużyny sportowe

Jak już wspomniano, Avia Świdnik posiada dwie drużyny piłkarskie. Najlepszym informatorem odnośnie członków drużyny, rozgrywanych meczów czy aktualności jest strona internetowa klubu Avia Świdnik. Klikając w zakładkę „drużyny” mamy możliwość podejrzenia każdego zawodnika z podziałem na zajmowane pozycje. Ciekawostkami są rocznik, waga i wzrost każdego zawodnika oraz jego zdjęcie w klubowej koszulce. Przy każdym zawodniku można znaleźć informacje, od kiedy gra w Avii Świdnik i ewentualnie z jakiego innego klubu do niej trafił. Fani mogą w podobny sposób podejrzeć również cały sztab szkoleniowy drużyny, w skład którego wchodzi główny trener, trener bramkarzy oraz kierownik drużyny. Pierwszy klub zajmuje 9 pozycję w III Lidze grupy IV, natomiast drugi zespół zajmuje obecnie 3 miejsce w Lidze Okręgowej. Po kliknięciu zakładkę „drużyny” na stronie internetowej, można uzyskać dostęp do kompletnego terminarza spotkań, które odbyła każda drużyna. Dzięki temu można sprawdzić dokładną relację z każdego takiego wydarzenia oraz wynik meczu.

Stadion Avia Świdnik

Ciekawym obiektem jest stadion klubu Avia Świdnik, który jest jednocześnie stadionem miejskim w Świdniku. Obiekt został gruntownie przebudowany w latach 2012-2014 i został dostosowany do wymogów drugiej ligi zgodnie z wytycznymi PZPN. Obiekt posiada główne boisko o naturalnej powierzchni oraz drugie boisko ze sztuczną murawą. Kompleks zawiera również budynek klubowy, w którym mieści się biuro, a także szatnie dla zawodników, siłownię. Dla widzów przygotowano wygodne trybuny osłonięte wiatami. Całość inwestycji wyniosła około 18 milionów złotych, a przebudowa została wykonana przez firmę Saltex Europa. Stadion Avia Świdnik pomieści 2800 osób na trybunach, a wymiar boiska to 105×68 metrów. Jedynym mankamentem nowoczesnego obiektu jest brak sztucznego oświetlenia, przez co nie można tu rozgrywać meczów po zmroku. Możliwe jednak, że oświetlenie powstanie w późniejszym terminie.

Avia to nie tylko piłka nożna!

Warto podkreślić, że Avia Świdnik to nie tylko piłka nożna, ale także boks czy piłka siatkowa. Avia Świdnik jest klubem, który stawia nacisk na szkolenie młodej kadry. W szczególności siatkówka Avii Świdnik ma długoletnie tradycje, począwszy od 1952 roku. Przez kilkadziesiąt lat klub zajmował jednak słabe lokaty, co zmieniło się niedawno. Obecnie jest to II Liga Piłki Siatkowej Mężczyzn, a sukcesy siatkarzy, relacje z ich meczów czy aktualności dotyczące samej drużyny można podziwiać na ich profilu na portalu społecznościowym Facebook.

0 0 votes
Daj ocenę