Akcesoria dla psów – na co warto się zdecydować?

Akcesoria dla psów – na co warto się zdecydować?

11 sierpnia, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Zanim kupimy jakiekolwiek gadżety dla swojego psiego pupila, powinniśmy uświadomić sobie, że wiele z nich nie jest wcale niezbędnych, jeśli potrafimy zadbać o satysfakcję, zdrowie i rozrywkę swojego zwierzaka. Niektóre są jednak bardzo przydatne, a stworzenie ich samodzielnie nie jest często łatwe i może nie przynieść tak dobrych efektów.

 

Każdy dobry sklep zoologiczny powinien posiadać dział, gdzie można znaleźć akcesoria dla psów, dobry sprzedawca zaś nie zapomni, by wśród tego asortymentu nie zabrakło tych najbardziej newralgicznych produktów. Na co warto się więc zdecydować, kiedy chodzi o psie gadżety? O tym w kolejnych akapitach.

Podczas spaceru

Wiele z najpotrzebniejszych akcesoriów, które powinniśmy zapewnić swojemu psiemu pupilowi, dotyczy właśnie zadbania o jego potrzeby i bezpieczeństwo podczas spaceru. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak duży jest pies lub nawet jakie aktywności lubi wykonywać razem ze swoim właścicielem. Podstawowym wyposażeniem powinien być tu jednak zawsze zestaw złożony z wygodnego dozownika torebek na odchody, pojemnika na smakołyki oraz czegoś, co pozwoli nam podczas dłuższych spacerów zapewnić psu dostęp do czystej wody (zwłaszcza latem). Innymi opcjami, na które warto zwrócić uwagę są: chusty odblaskowe lub świecące opaski, psie gwizdki ułatwiające przywołanie i tresurę, zestaw do usuwania kleszczy (są np. takie specjalne karty), czy też transporter dla małych psów, który można przymocować do roweru.

Chronimy psie łapy

Spacer z psem to codzienność dla każdego właściciela tych czworonogów, czasem zdarza się jednak, iż jeden z nich kończy się dla naszego pupila uszkodzeniem łapy – zimą podczas mrozów i w letnie upały o to nie trudno. W takim wypadku potrzebna jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja uszkodzonego miejsca, ale nie rozwiązuje ona problemu kolejnych wspólnych wyjść. By temu zaradzić warto zastanowić się nad zakupem butów dla swojego psa, gdyż używane profilaktycznie zniwelują możliwość urazu, a gdyby już doszło do uszkodzenia łapy, to ochronią ją one przed większym podrażnieniem, zakażeniem oraz bólem w kontakcie z czynnikami atmosferycznymi. Tego typu produkty dostępne są obecnie w różnych rozmiarach, a cena za komplet waha się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Adresówka

Tego gadżetu nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu psiemu właścicielowi, ale by sprawiedliwości stało się zadość należy o nim wspomnieć. Wielu z nas, którzy posiadają szczekające czworonogi, jest bardzo przywiązanych do swoim pupili. Są one przecież źródłem radości oraz naszymi najwierniejszymi przyjaciółmi. Gdyby się zgubili to na pewno chcieli byśmy mieć możliwość szybkiego odnalezienia ich lub przynajmniej upewnienia się, że ktoś, kto znajdzie takiego psa, będzie wiedział, gdzie dotychczas mieszkał i skontaktuje się z nami. Od tego są właśnie adresówki – wpisujemy na nich swój adres i nr telefonu. Można je grawerować, ale są też eleganckie rozwiązania w postaci małego breloka, do którego możemy wsadzić zwitek z tymi informacjami, a kosztuje to jedynie średnio kilkanaście złotych.

Przydatne w tresurze

Niewiele jest akcesoriów przydatnych podczas uczenia swojego psa odpowiedniego zachowania, ale jednak można takie kupić. Jak już wspomnieliśmy trochę wyżej może to być np. gwizdek do przywoływania, który podczas szkolenia posiada bardzo spory potencjał. Poza tym właściciele szczekających czworonogów mogą również rozważyć nabycie takich gadżetów z tej kategorii, jak między innymi spray do nauki czystości dla szczeniaków, dozownik psich przysmaków, czy też specjalny cliker, którego użycie wiąże się z nagrodą, gdyż psy rozpoznają rodzaj dźwięku, a nie słowa, które wymawia właściciel (cliker emituje zawsze taki sam sygnał, co łatwo jest zapamiętać zwierzęciu i tym samym łatwiej skłonić je do wykonania określonego zadania).

Dziękujemy portalowi Zoologiczny.Sklep.pl za współpracę merytoryczną.

 

0 0 votes
Daj ocenę