Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin  Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

5 marca, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest pewnym celem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na obszarze tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w właściwych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Łobez Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za wszelką porę pracy wchodzi na kursy pracownicze własnych firm transportowych idących we Francji, a jeszcze wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do określenia swojego przedstawiciela na terenie Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Mówi to również kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego modelu dostępny jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi także wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje wyjątkowo prowadzenie ewidencji czasu pracy wykonywanej na miejscem Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, łącznie z listem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin pozycji w droga zgodny z prawymi na obszarze tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z prawym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy także uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Łobez Zadzwoń 790666593

Wskazane jest także wyznaczenie dni urlopu a nowych wolnych dni, włącznie z łączącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy pracują jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z obowiązującymi przepisami, składniki wynagrodzenia a inne dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w przypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna pochodząca z planu zbiorowego może wówczas obejmować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale jednocześnie dodatek stażowy (zależny od długości sztuki oraz sięgający do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu pozycji w ogromna i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Łobez Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę